Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel
offline adammonia blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: PRZY PRZYJAZNEJ 2 - LUSTRZANE ODBICIE
55935 odwiedzin | wpisów: 28, komentarzy: 158, obserwuje: 52

Kostka brukowa

autor: adammonia blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie kostki brukowej, szczególnie do tych którzy użytkują już jakiś czas. Czy to prawda że jasna kostka się szybko brudzi i jest ciężka do utrzymania w czystości szczególnie na podjeździe z drogi nie asfaltowej oraz czy kostka płukana -a taką byśmy chcieli, podobno się szybko wyciera, traci swój kolor i może się wykruszać od kół samochodu. Brukarze odradzają nam jasną kostkę szczególnie na podjazd i proponują ciemną, najlepiej  nie płukaną , a nam się bardzo podoba jasna z szarymi wstawkami. 

Proszę o opinie i podpowiedzi oraz jakiej firmy kostkę macie, a co za tym idzie czy jesteście z niej zadowoleni lub co polecacie. Będziemy wdzięczni za każdą podpowiedź.

Komentarze (6)
autor: pa00 dodano: 2018-01-28 | 23:42:36
U nas co prawa kostka granitowa,ale jasna,szara. Efekt nieziemski,ale jak mąż wjedzie samochodem z błotem na kołach,to też jest niezły "efekt" ;) Róbcie taką kostkę jaka Wam się podoba. Błoto wyschnie i się zamiecie,lub spłuczesz wodą,bez przesady. Znajoma ma czerwoną kostkę i po kilku latach ewidentnie kolor wyblakł.Nie wiem czy od piachu z kół,czy od słońca.Ciężko stwierdzić od czego to zależy.
autor: agnerb1   dodano: 2018-01-29 | 11:48:36
Podłączam się do pytania.
autor: mirkie123   dodano: 2018-01-29 | 15:04:40
No to namieszam :) My mamy ciemną kostkę grafitową i niestety też mamy dojazd drogą nie utwardzoną. Widać każdy wjazd i chętnie jak bym miał fundusze wziął bym jakąś mozaikową paćkaną czy cuś ...sąsiad ma jaśniejszą szaro białą i mniej widać brud...
autor: adammonia   dodano: 2018-02-03 | 11:18:35
Dziękuję wam bardzo za odpowiedz:) Bardziej chodziło mi o to czy te kamyki, które są na kostce nie wycierają się i nie ma plam po jakimś czasie. Nasi sąsiedzi również mają taka kostkę i nic się nie dzieje po 2 latach. Nie wiem dlaczego tak bardzo odradzają taką kostkę na podjazd.
Tytuł: elewacja
autor: ulakula   dodano: 2019-04-30 | 09:53:52
Witam. Czy kolor szary jest w tym samym odcieniu jak ramka okienne oraz zagłębienia bni elewacyjnych? A cokół w jakim kolorze będzie?
Tytuł: kostka
autor: madman13   dodano: 3 miesiące temu
Cześć, Moim zdaniem jasna kostka jest trochę trudniejsza w utrzymaniu niż ciemna. Ze wszystkim tak jest, co jasne niestety. My mamy część kostki jasnej, a część ciemnej i co jakiś czas czyścimy kostkę, by wyglądała ładnie. Zakupiliśmy sobie specjalnie Karchera do tego. Podjazd mamy wyłożony kostką już 3 rok i póki co wygląda na prawdę bardzo ładnie i co też samo mnie zdziwiło bez pęknięć. Tutaj też dużo zależy od jakości i struktury kamienia z jakiego jest wykonana. My doradzaliśmy się specjalistów w Kost-Bet, która kostka będzie dla nas najlepsza i najbardziej wytrzymała, ponieważ mamy duże auto i będzie ono często wjeżdżało na plac. Nasz typ kostki ma wykończenie na mikrofazę i powierzchnie strukturalną. Jeżeli podoba Wam się jasna kostka to ją zróbcie, te ciemne kolory też mogą blaknąć z biegiem lat więc niestety pewnych sytuacji nie unikniemy. Warto jednak postawić na bardziej doświadczonego producenta, mamy wtedy lepszą opiekę posprzedażową, my na Kost-Bet narzekać nie możemy.
Starszy wpis »
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 68639
Liczba wpisów: 226781
Liczba komentarzy: 902022
Liczba zdjęć: 670472
Liczba osób online: 279